Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První svaté přijímání

První svaté přijímáníV neděli 6. června byla ve farnosti v Lobzích slavnost prvního svatého přijímání dětí. Celkem sedm prvokomunikantů se připravovalo v náročné době po několik měsíců, jak to umožňovala epidemiologická nařízení vlády. S pomocí našich katechetek Aničky a Hanky byly děti připraveny poprvé přijmout Krista ve svátosti eucharistie. Děti se zapojily do liturgie svými přímluvami, obnovily své křestní sliby a přinášely k oltáři symboly, které vyjadřovaly okolnosti jejich života a zároveň i naši současnou dobu. Nakonec děti přinesly svým rodičům symbol vděčnosti za předání života a vedení k víře červenou růži. Krásná hudba a zpěv umocnily prožitek této nedělní mše svaté.

 

20210606_113045.jpg