Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PŘIPRAVOVANÉ BOHOSLUŽBY, AKCE - POZVÁNÍ

PŘIPRAVOVANÉ BOHOSLUŽBY, AKCE - POZVÁNÍDatum konání:
24.4.2021

 

Pořad plánovaných bohosluže od 1. 7. 2021

Kostel v Lobzích

 

pondělí

 

8:00

 

 

středa

18:00

 

 

čtvrtek

8:00

 

 

pátek

18:00

 

 

sobota

8:00

 (v kostele)  

neděle

7:30

 

 

 

10:00

 

 

 

Kostel sv. Jiří na Doubravce

 

       neděle

8:45

 

 

 

 

 

Při účasti na bohoslužbě je nutné dodržet vzájemné rozestupy a dodržet hygienická opatření.

 

Od pondělí do soboty (9:00 – 17:00) bude otevřeno zádveří kostela k osobní modlitbě.

 

 

Pozvání k účasti na Mezinárodním eucharistickém kongresu v Budapešti

 

Pro církev má od jejích počátků veliký význam pouť, tedy putování na místa, kde se ve společenství a v modlitbě zvlášť intenzivně setkáváme s druhými i s Pánem. Cílem poutí zpravidla bývají chrámy či sanktuária, ale jeden druh pouti překonává hranice konkrétních míst. Zaměřuje se přímo na Nejsvětější Svátost oltářní, kdekoliv se kolem ní scházíme. Je to eucharistický kongres.

 

Slovo „kongres“ možná zní trochu úředně, ve skutečnosti jde o náboženské setkání, které je příležitostí ve společenství prožít a oslavit skutečnost, že Eucharistie je největším darem, který nám Pán odkázal. Kromě eucharistických kongresů v jednotlivých diecézích či zemích – v České republice byl naposledy před šesti lety – se pravidelně koná také kongres mezinárodní, organizovaný Svatým stolcem. Ten nejbližší je svolán do Budapešti v termínu od 5. do 12. září letošního roku a papež František plánuje osobně předsedat slavnostní závěrečné mši svaté v neděli 12. září.

 

Rádi bychom Vás proto do Budapešti co nejsrdečněji pozvali – každého osobně i celá farní či jiná společenství.

 

Aby byl eucharistický kongres skutečně světový, musí začínat už na úrovni jednotlivých farností. S myšlenkou na to, že se s námi ve stejných chvílích spojují křesťané z celého světa, postavme Eucharistii do centra svých společných aktivit. Zdůrazněme již letošní oslavy Těla a Krve Páně („Božího Těla“), pořádejme adorace, místní poutě i vzdělávací akce, modleme se společně za to, aby mezinárodní eucharistický kongres byl bohatým duchovním přínosem pro nás i pro svět.

 

Kdo by se chtěl zapojit do české delegace mířící do Budapešti, může sám či přes duchovního správce kontaktovat Poutní centrum královéhradecké diecéze, které přípravu cesty koordinuje. E-mail: poutnik@bihk.cz nebo telefon: 731598752. Potřebné informace najdete rovněž na stránkách www.cirkev.cz. Doufejme, že cestování po Evropě - za předepsaných hygienických podmínek – bude bezproblémové. Blíže budou jednotliví účastníci informováni podle vývoje. Ostatní věřící vyzýváme, aby se k eucharistickému kongresu připojili modlitbou právě ve farnostech či jiných společenstvích.

 

 

Vaši čeští a moravští biskupové