Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pouť Prusiny

Pouť PrusinyDatum konání:
1.6.2024

https://farnost.sdbplzen.cz/fotogalerie/pout-prusiny-265V neděli 26. 5. jsme tradičně vyrazili na farní pouť na Prusiny. Cest a tras bylo mnoho, cíl byl jeden společný. V 13.30 se v kostele sv. Jakuba potkali cyklisté, kteří jeli z Plzně, mladí poutníci z BNW, kteří šli trasu ze Štěnovic, pěší poutníci, kteří vyráželi již z Černic, i ti dříve narození, kteří přijeli autobusem do Nebílov nebo autem až na místo. Během putování se každá skupina společně modlila za pronásledované křesťany. Uvědomili jsme si jak je krásné, že můžeme ve svobodě putovat, modlit se a setkat se v kostele. Při mši svaté s liturgickými texty ze slavnosti Nejsvětější Trojice jsme si připomněli světový den dětí, který na dnešní den vyhlásil papež František.
Když dohrál poslední tón varhan, vyšlo všech asi 60 poutníků z kostela na zahradu na malé agapé. Po sladké posile a řádném odpočinku vyrazili cyklisté na zpáteční cestu do Plzně, měli před sebou ještě nejméně 15km. Také ostatní farníci se vydali do svých domovů.
Děkujeme všem, kteří se jakkoliv zapojili do příprav a realizace této pouti. Je krásné se potkat a putovat spolu na tak pěkné místo.
Fotografie najdete zde na tomto odkazu 

14.jpghttps://farnost.sdbplzen.cz/fotogalerie/pout-prusiny-265