Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Plátno z Turína

Plátno z TurínaDatum konání:
13.2.2018

V nakladatelství Portál právě vychází kniha, která může být dobrým průvodcem na postní dobu. Salesián Zdeněk Jančařík v ní představuje historii nejslavnější křesťanské relikvie a shrnuje příběh zkoumání pravosti Kristova pohřebního roucha z nejrůznějších hledisek moderní vědy. Zároveň v meditacích a úvahách přemýšlí, jak se může obraz, který vidíme na plátně, promítnout do našeho života a spirituality.

„Kniha salesiána Zdeňka Jančaříka se dotýká důležitého tématu současného křesťanství – jak se vztahovat k vlastní tradici? V jejím středu leží světoznámá relikvie Turínského plátna a autorovým záměrem je nechat čtenáře skrze tento předmět minulosti zasáhnout nadčasovým poselstvím křesťanské zvěsti o smrti a vzkříšení. Výklad o dějinách plátna je proto kombinován s autorovými osobními reflexemi z jeho života kněze, řeholníka a obecně moderního křesťana, takže dochází k prolnutí evangelijních, historických i současných podnětů směřujících k základním otázkám týkajících se zla, utrpení, smrti, ale i naděje, víry a lásky. Je to vynikající kniha pro blížící se postní dobu.“

Martin Bedřich

Plátno z Turína

Knihu výtvarně doprovodila malířka Táňa Svatošová.

Chci si přečíst ukázku

Během půstu můžete meditovat s knihou Plátno z Turína