Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Noc kostelů 7. 6.

Noc kostelů 7. 6.Datum konání:
12.6.2024

V páteční podvečer a večer 7. 6. proběhla v našich kostelích v Lobzích a u sv. Jiří tradiční akce Noc kostelů. V kostele sv. Martina a Prokopa byla po mši svaté modlitba Taize, následně mohli lidé až do 23h přijít a prohlédnout si věž a zvon. V 19h jsme se připojili ke společnému zvonění v celé diecézi. Slečny z naší farnosti se velmi ochotně a zodpovědně ujaly tohoto úkolu. Služba v kostele ochotně zodpovídala dotazy návštěvníků a povídala o životě a historii tohoto místa. V přilehlém salesiánském středisku probíhaly tou dobou volby do Evropského parlamentu. Někteří lidé využili tuto možnost a volby spojili se svoji první návštěvou kostela. Kdo nechtěl do kostela vstupovat, mohl si u nástěnky před kostelem vzit texty k zamyšlení na téma srdce a vhodit do připraveného boxu jména lidí, které nosí ve svém srdci, a za které se bude farnost při nedělní mši svaté společně modlit.

U sv. Jiří byl bohatý program již od 17h. V kostele proběhlo několik koncertů- ZUŠ Bedřicha Smetany, JenTet a Camilangelus. Na půdě probíhala výstava obrazů p. Jaroslava Brady- Tužkou, štětcem, rydlem, ale hlavně srdcem a p. Lucie Rotenbornové – Krajina. Dole v kostele byly obrázky dětí ze salesiánského střediska. Návštěvníci si mohli prohlédnout zvon a vyslechnout přednášku malého Liborka o zvonech. Delší a obsáhlejší komentovanou prohlídku o historii kostela a celého místa měl p. Jan Hajšman. Velký úspěch měl u dětí také fotokoutek se sv. Jiřím.  Během večera kostel navštívilo na různých programech téměř 400 lidí.

Fotografie naleznete na tomto odkaze