Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Noc kostelů

Noc kostelůDatum konání:
15.6.2022

  

V tomto roce jsme se při přípravách programu Noci kostelů nechali inspirovat životem a myšlenkami J. A. Komenského. Výstava v prostoru hlavní lodě i na půdě kostela byla věnována Učiteli národů. Jeho pohled na život a dění ve světě je opravdu nadčasové. Doma bych si tedy Komenského knihu pravděpodobně neotevřela, ale když vám úryvky z jeho díla předčítá moderátor Českého rozhlasu Plzeň Stanislav Jurík, se zájmem sledujete Komenského názory na témata jako podnikání, politika, vzdělávání, komunikace, rodina i další. Tak takhle to viděl Komenský, jakoby své dílo dokončil včera, přestože letos slavíme už 430 let od jeho narození. K povznesení ducha přispělo nejen zmíněné čtení, ale také houslové tóny Bachových skladeb v podání koncertního mistra Sukova komorního orchestru Martina Kose. To vše moderoval a skvěle uváděl lektor primární prevence Křesťanské akademie mladých Radek Hejret. Děkujeme za krásné zážitky.

Odvážní návštěvníci se v rámci prohlídky kostela mohli vyšplhat až do věže ke zvonům a vyzkoušet, jaké to je, když se zvon rozezní. Děti měly možnost osobně se potkat s Učitelem národů, kterého znají ze školních lavic. Ten náš byl sice jen jako, ale zato věděl, kde jsou pro děti připravené zábavné úkoly s odměnami.

Děkujeme za všem, kdo nám pomáhali se zajištěním programu, speciálně dětem z výtvarného kroužku Salesiánského střediska mládeže a ZUŠ Zámeček za zapůjčení obrazů a obrázků a hlavně za všechna milá setkání.

 

„Pravé vzdělání je znát dobré, chtít dobré, činit dobré, a to i když se nikdo nedívá.“

J. A. Komenský

 

DSC_0079.JPG