Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ministranti - pouť na Prusiny

Ministranti - pouť na PrusinyDatum konání:
29.5.2019

IMG_3480.JPG

Letošní tradiční ministrantské putování mělo oproti minulým rokům jiný cíl, a to poutní místo Prusiny nedaleko Nebílov. V sobotu se nás dohromady sešlo 10 a po krátkém fotbalovém zápase vyšli. Po vystoupení na zastávce blízko Černic nás čekala pohodová cesta až do Štěnovic, kde jsme po nabrání, podle Filipa, trocha vody (asi 25 litrů) z místní hospody, všichni úspěšně absolvovali dobrodružné brodění řeky. Poslední kilometry na naše tábořiště jsme byli zasáhnuti nejdříve osvěžujícím deštěm. Ten se však na posledních pár minut přeměnil na silný liják. Naše tábořiště se nacházelo na Jelením vrchu, kde jsme nejen hráli tradiční rozdupku, ale i slaňovali místní skalku. Celý den jsme ukončili společnou modlitbou u ohně. Další den nás čekalo už jen asi 5 nedočkavých kilometrů na onen cíl, Prusiny. Tam jsme se setkali i s ostatními členy farnosti a společně prožili pouť. Tím se zakončilo naše, z mého pohledu, opět vydařené putování.