Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Farní tábor Zaječov 2023

Farní tábor Zaječov 2023Datum konání:
26.8.2023

Již 6. ročník Farního tábora (nebo jak my táborníci říkáme zkráceně – Fábor) proběhl v termínu 13.8. - 20.8.2023 v Klášteře augustiniánů v Zaječově. Celý týden se nesl v duchu Podivuhodné pouti pouští, při které jsme se nechali inspirovat stejnojmennou knížkou Popoupo.

Nejdřív jsme pomohli strýčkovi Ladislavovi uklidit jeho půdu. Při úklidu jsme našli mapu deskové hry a propadli jsme se do pouště. Celým týdnem nás provázel pastýř svými dopisy, ve kterých nám vzkazoval, kam se máme vydat a co máme udělat. Také jsme se naučili táborovou hymnu a vyrobili jsme si deníčky.

Nejprve jsme museli zdolat tekuté písky a po cestě se osvěžit v pomerančovém háji – ale jen pod podmínkou, že jsme udělali dobrý skutek, jinak nám byl pomerančový háj neviditelný. Poté jsme trénovali na draka (zkoušeli jsme střílet z luku, naučili jsme se bojové pohyby a formace, potrénovali postřeh a spolupráci v týmu). Drak byl ale lstivý a zlý a snažil se nás oblafnout, takže ho většina z nás zdolala až na druhý pokus, kdy drak usnul ve své jeskyni. S tím vším nám pomáhal náš pomocník Drakobijec. Nakonec se to všem podařilo a mohli jsme pokračovat dál po naší mapě.

Při putování jsme narazili na Zoopark Zvířátkov, kde jsme si mohli některá zvířátka i pohladit a pochovat. I nadále byla cesta náročná, ale na jejím konci se před námi objevil hrad a u jeho bran Krásná paní, která nám připravila hostinu, abychom nabrali sil na další dny.

Poté jsme se od pastýře dozvěděli, že je před námi propast a potřebovali jsme přes ní postavit most. Mosty byly velmi pevné a stabilní a udržely váhu celého týmu. Před úspěšným zdoláním propasti jsme se ale setkali se Stíny, které nás zlákaly do Velké prázdnoty. Chvilku jsme si mysleli, že není cesty zpět, ale přišel nám na pomoc Bratr Píseň, který zlé stíny odehnal a přivedl nás k Pastýři a jeho studni poznání. Naštěstí jsme všichni ve studni spatřili svou pravou tvář, na závěr se s námi přišel rozloučit pastýř a vyhlásil konečné umístění etapových týmů.

Etapovou hru jsme prokládali Témátky (katechezí), při kterých jsme řešili radostné plnění svých povinností, dobré skutky, hřích, kamarádství, zpověď i přátelství s Ježíšem a Marií. Na závěr každého dne jsme si navzájem poděkovali, pomodlili jsme se a přečtli si úryvky z knížky Popoupo na dobrou noc.

Každý den byla díky p. Evženovi Rakovskému možnost ranní mše a v neděli před odjezdem jsme měli závěrečnou mši pro všechny, při které se děti zapojily do čtení, žalmu, přímluv i do výběru písniček.

Tábor se velmi vydařil i díky skvělému zázemí v chladnějším klášteře, a hlavně díky našim kuchařkám Petře Janovičové a Jiřince Říhové, které nám výborně vařily (můžete se zeptat dětí, kolik snědly meruňkových knedlíků nebo plněných tortill).

Děkujeme všem rodičům za důvěru a dětem za plné nasazení do her a do pomoci s chodem tábora (úklid, mytí nádobí, pomoc v kuchyni atd.), za statečnost, poslušnost, férovost a za dobré chování.

Matouš B., Bětka V., Jožka P., Denča M., Jirka Š., Evžen R.

91.jpg