Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Fábor

FáborDatum konání:
1.9.2021

Rok zase utekl jak voda a my vyrážíme na další ročník farního tábora. A opět jedeme do bývalého kláštera, ale tentokrát trochu blíž, do Zaječova.

Začínáme mší svatou u salesiánů a pak hned vyrážíme vlakem vstříc novým dobrodružstvím. Na místě nás už čekají naše usměvavé kuchařky. Sotva jsme se najedli, ubytovali a trochu mezi sebou seznámili, tak se to strhlo. Přestřelka! Pachatel však utekl. Ale přiřítil se udýchaný Sherlock Holmes s doktorem Watsnem. Pachateli vypadla šifra a bylo třeba ji rozluštit. Zjistili jsme, že pachatelem je profesor Moriarty. Ukradl královně Alžbětě korunu. Sherlock potřeboval nutně pomoc. Nejprve si musel ale budoucí detektivy ozkoušet. Účastníci se museli osvědčit v různých disciplínách, které jednou budou potřebovat. Nakonec se podařilo odkrýt Moriartyho úkryt a najít ztracenou korunu i s klíči od ní. Na konec děti odevzdali nalezenou korunu královně Alžbětě, která se jim za to královsky odvděčila.

Kromě Shelocka nás celý týden provázel Don Bosco. Zamýšleli jsme se nad jeho vztahem s Ježíšem a Marií, nad jeho přátelstvím s kamarády anebo nad cílem našeho života, kterým má být radostná svatost. V pátek nás také přijel navštívit salesián Evžen, který kvůli zranění nemohl s námi být na celou dobu. Byla tak možnost jít ke zpovědi a potom jsme měli mši svatou, kterou jsme si společně připravili.

No, bylo by toho ještě mnoho co vyprávět, ale na to tu již není prostor. Chtěl bych však ještě na závěr moc poděkovat všem vedoucím a kuchařkám, kteří vložili do tábora mnoho svého času, energie a sil a s velikým nasazením připravili krásný tábor. Odvedli kus práce! A bylo to vidět na úsměvu a spokojenosti účastníků.

Tak se těšíme na viděnou zase za rok!

 

IMG_1946.jpg