Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BNW: únor, březen

BNW: únor, březenDatum konání:
14.3.2018

Proběhla další víkendová setkání mladých z farnosti.

BNW ÚNOR (17.-18.2.)

Tentokrát jsme se v rámci našich formačně-zábavných přespávaček zaměřili na posílení spolupráce. Napomohl tomu nevyčerpatelný námět hry Pevnost Boyard. Truhla s pokladem zamčená na osm zámků se stala hnacím motorem celé soutěže. V časovém limitu dvou hodin museli mladí prokázat dovednosti fyzické, logické, strategické i tvůrčí. Na konec se jako nejtěžší úkol, pro jemnou zlomyslnost účastníků, ukázalo samotné odemykání truhly.

Don Bosko nás tentokrát inspiroval svým kamarádstvím s židovským chlapcem Jonášem. Sledovali jsme Jeníkovu schopnost všímat si outsiderů a být pro ně svědkem víry.

BNW BŘEZEN (10.-11.3.)

Chřipková epidemie v kombinaci s touhou po posledním letošním lyžování zapříčinily menší počet účastníků. Počáteční jemná rozpačitost nakonec vyústila do milých spontánních momentů jako např. 90 minutové foukání pingpongového míčku po trase či mini provedení Česko-Slovensko má talent.

Základním motivem ovšem byla trochu vážnější aktivita – živé Pašije. Aby se mladí lépe vžili do tehdejších událostí, stali se jejich součástí. A to od Poslední večeře až po Ukřižování. Kvůli menšímu počtu herců musel např. Petr být zároveň Pilátem, Jidáš služkou, ale vše jsme zvládli. Tak příště třeba před diváky!

Filip Mareš

Související galerie

BNW: únor, březen