Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BNW říjen 2023

BNW říjen 2023Datum konání:
16.10.2023

V sobotu 14. října se devět školáků sešlo na jednodenní akci BNW. Vydali i jsme se na cestu do Nepomuku. Nejprve jsme zakroužili kolem nádraží, abychom našli cestu k tomu správnému rybníku. Naučnou stezkou jsme šli podél něj a dozvídali jsme se o fantastickém životě včel. Jejich role, přínos, užitek a pracovní výkon je famózní. Například na jeden kilogram medu je potřeba sebrat pyl z několika milionů květů. Jejich život je příkladem propracovaného společenství, kde má každý svou nezaměnitelnou roli. Po naučné stezce nás čekala cesta lesem na Zelenou Horu. Bohužel sezóna předčasně skončila a tak avizované atrakce na zámku a v jeho okolí už pro nás nebyly možné. Zahráli jsme si několik her a zastavili se v informačním centru města Nepomuk. U muzea motorových veteránů jsme hlavně obdivovali veterány zemědělské. Připomněli jsme si techniku 19. a 20. století, která dodnes možná ještě někde slouží. Nakonec jsme v kostele sv. Jana Nepomuckého vyslechli informace o jeho životě a jeho osudu mučedníka. Krátká soutěž o správně sestavený text z evangelia byla odměněna symbolickými hvězdičkami, které si účastníci mohli odnést domů. Ty nám měly připomenout hvězdy, které se objevili u hlavy světcovy, když jeho tělo bylo nalezeno v řece Vltavě. Zároveň jsme si řekli, že i my máme být hvězdami tam, kde je temnota. Neboli máme být dobrými vždy a za všech okolností. Krásný den byl sice doprovázen silným větrem a krátkou dešťovou přeháňkou, ale radost z výletu nám to nezkazilo. 

Díky Janě, Maki a Lindě za pomoc s uskutečněním výletu.

Za tým BNW Evžen