Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BNW listopad

BNW listopadDatum konání:
18.11.2021

 

Konečně jsme se dočkali. Říjnové BNW muselo být na poslední chvíli zrušeno, ale tento víkend 13. – 14. 11. to už klaplo. Po dlouhém čekání je tu opět BNW. Odstartovali jsme s několika nováčky jak mezi dětmi, tak v týmu. Po potřebných seznamovacích a oťukávacích aktivitách jsme prožili v netradičním termínu Noc kostelů – poznávali jsme kostel a jeho zákoutí včetně různých předmětů, které se v kostele používají. Tři průvodcovské skupiny po potřebné přípravě představily některé z předmětů ostatním skupinám, takže slova sedes, abak, monstrance a řada dalších už pro nás nejsou neznámou a umíme je přiřadit k těm správným věcem. Pak přišel čas objevit nový způsob zábavy – ping-pongovou obíhačku. Na pozdně večerní hledání upírů jsme ani v té dlouhé pauze nezapomněli, ale ještě předtím jsme se stihli seznámit s bl. Carlo Acutisem. Je dobré vidět, že tu nedávno žil někdo mladý, jehož život se může dávat druhým lidem za vzor. A protože opakování je matka moudrosti, v neděli dopoledne jsme si raději zopakovali to kostelní názvosloví a můžeme v tom i díky online pexesu pokračovat i dál. Tak snad se za měsíc opět sejdeme a přivítáme mezi sebou i další nové tváře, které teď dorazit nemohly.

 

20211113_183140.jpg