Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BNW leden 2024

BNW leden 2024Datum konání:
3.2.2024

Před týdnem se konal víkend BNW, na který se přihlásilo rekordních 20 účastníků. Pestrého programu se z důvodu onemocnění nakonec zúčastnilo 18 školáků. Po rozehřívacích hrách a soutěžích začala úvodní hra večera, kdy bylo třeba najít různé citáty, také od Bona Boska, podle barvy skupiny. Vyvrcholení nastalo při soutěži, která nám připomněla události ze života Dona Boska i ze salesiánské současnosti. Epizoda z  dvoudílného filmu o Donu Boskovi nám připomněla jeho pevnou víru, důvěru v Boží prozřetelnost a odvahu, konat věci, ze kterých měli mnozí strach. Ve dvou skupinách jsme se zamýšleli nad odkazem sv. Jana Boska a jeho příkladem pro současnou dobu. Večeře byla velmi štědrá a velkorysá. Večerní program jsme zakončili společnou modlitbou a přáním salesiánce Dari Vedrové, která ten den slavila své narozeniny. Nedělní program postupoval jako obvykle. Po rozcvičce, modlitbě a skvělé snídani jsme ve dvou skupinách shlédli film o Ježíšových zázracích. Hovořili jsme nad svou vírou, připomněli jsme si, jak je důležitá, i když kolem nás je většina zdánlivě nevěřících. Odvahu k víře nám pak dodala účast na mši sv., kterou toto BNW skončilo. Děkujeme všem vedoucím, zvláště Hance, která zajišťovala celé stravování. Už se těšíme na březnové setkání.