Úvod > Aktivity > Farní knihovna > Modlitba jako setkání

Modlitba jako setkání

19.3.2013

Dnes bych rád v tomto článku oprášil knihu, která je staršího data, nicméně má toho hodně co říci mnohému z nás. Anselm Grün se v ní zamýšlí nad podstatou modlitby.

Ve své knize věnované modlitbě se Anselm Grün snaží jít pod povrch věcí a ukázat překvapivé skutečnosti, na které při modlitbě můžeme narazit.

Ukazuje nám modlitbu jako prostor, kde se díky Boží přítomnosti můžeme se setkat nejen s Ním, ale také sami se sebou, se svými světlými stránkami a i se svými stíny. Ve světle modlitby můžeme do hloubky poznat také naše blízké a nechat Pána, aby proměňoval naše srdce ve vztahu k nim. Autor rovněž čtenáře uvádí do způsobu modlitby zvané adorace a ukazuje, jakou roli může hrát v naší modlitbě Boží slovo.

Kniha je určena pro všechny, kdo to s modlitbou myslí vážně a nechtějí se spokojit jen s pouhým každodenním rituálem, který spočívá jen v opakování naučených slov.

Knihu vydalo karmelitánské nakladatelství v roce 2002 a nemusím připomínat, že je k mání ve farní knihovně.

Vojtěch Sivek